Με ένα όμορφο, παραδοσιακό πανηγύρι, αλλά και τις δέουσες τιμές γιορτάζει το Τριάδι τον Αγ, Γεώργιο, τον πολιούχο του, στις 22 και 23 Απριλίου. Όπως κάθε χρόνο, οι εκδηλώσεις περιλαμβάνουν την Περιφορά και Λιτάνευση της Ιερής Εικόνας του Αγ.Γεωργίου καθώς και Πανηγυρικό Εσπερινό και Αρτοκλασία την Κυριακή 22/4 στις 18:30. Τη Δευτέρα 23/4, ανήμερα της γιορτής θα πραγματοποιηθεί Πανηγυρική Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Τριαδίου. Το παραδοσιακό γλέντι θα ξεκινήσει, αμέσως μετά, στις 10:00 στο προαύλιο του Ναού.