Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η δεντροφύτευση στο Φράγμα του οικισμού του Κ. Σχολαρίου την Πέμπτη 20/03.
Συμμετείχαν η Τοπική Κοινότητα, το Δημοτικό Σχολείο (μαθητές και εκπαιδευτικό προσωπικό), ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Κ. Σχολαρίου, ο Σύλλογος Εθελοντισμού & Πολιτισμού κ. Σχολαρίου, ο Ποδοσφαιρικός Σύλλογος “Α.Μ.Ο. Κ. Σχολαρίου”, το Κ.Α.Π.Η., η Πολιτική Προστασία Μίκρας και οι κάτοικοι του χωριού.