Η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης Θέρμης απευθύνει έκκληση στους καταναλωτές – κατοίκους Θέρμης, καθώς λόγω του καύσωνα έχει αυξηθεί υπερβολικά η κατανάλωση νερού, για να κάνουν λελογισμένη χρήση νερού και να αποφεύγουν την άσκοπη κατανάλωση για πλύσιμο αυλών, μπαλκονιών και αυτοκινήτων, για πότισμα κήπων, κλπ. και να διασφαλιστεί η επαρκής ποσότητα για όλους ή το κυριότερο, να αποτραπεί ο κίνδυνος έλλειψής του. Ευχαριστεί εκ των προτέρων τους δημότες για την κατανόησή τους.
Last modified: 05/08/2021