Ο καύσωνας Κλέων αλλάζει τα ωράρια για τη διενέργεια δειγματοληψιών από τις Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) για τη διάγνωση της COVID-19, όπως ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ για τις ημέρες του καύσωνα. Στο πλαίσιο αυτό δειγματοληψίες στο δήμο Θέρμης δεν θα γίνουν:
- Σήμερα Δευτέρα 17/7 και αύριο Τρίτη 18/7 στο Κέντρο covid του δήμου Θέρμης, στο 1ο χλμ Θέρμης-Τριαδίου (δίπλα στο ΔΑΚ Θέρμης), από 1.00 μ.μ. – 7.00 μ.μ, όπως ήταν αρχικά προγραμματισμένο.