Η Δημοτική Κοινότητα Τριλόφου σας προσκαλεί στο “Καρναβάλι Τριλόφου 2014”, την Κυριακή 2/03, στο πάρκο “Στεφανιά” από τις 11:00 π.μ.
Σας περιμένουν να γιορτάσετε μαζί τις Αποκριές με ξέφερνο χορό,ορχήστρα και κρασί. Επίσης, θα υπάρχουν διάφορα σαρακοστιανά, φασολάδα,παραδοσιακά ήθη και έθιμα, καθώς και το λεγόμενο “Γαϊτανάκι”.
Συνδιοργάνωση:
Σύλλογος Γυναικών Τριλόφου| Κέντρο Πολιτισμού Τριλόφου | Πολιτιστικός Σύλλογος Τριλόφου, ΚΑΠΗ Τριλόφου| Σύλλογοι γονέων εκπαιδευτικών βαθμίδων Τριλόφου,Αθλητικά Σωματεία | Αγροτικός Συναιτερισμός Τριλόφου| Πολιτική Προστασία Μίκρας| Άγιος Αναστάσης ο Πέρσης | Τοπικοί επαγγελματίες Τριλόφου